کاربران

ایمن افزار

یکی از کارهایی که مدیر سیستم در همان ابتدای کار باید انجام دهد ، تعریف کاربران است . هر کاربر دسترسی مشخصی دارد و نباید همه امکانات سیستم در اختیار همه کاربران قرار بگیرد . از سوی دیگر هر کاربر تنظیمات خاصی را خواهد داشت که با تنظیمات کاربران دیگر متفاوت است .

فرض کنید یک کاربر، مسئول فروش با نسخه است و کاربر دیگر مسئول فروش آرایشی و بهداشتی و دیگری صندوق دار است . قطعا نیازی نیست صندوق دار اسناد مربوط به نسخه را مشاهده کند و از آن طرف هم فروشنده نسخه هم نیازی به مشاهده اسناد آرایشی و  بهداشتی ندارد . از سوی دیگر ،یک کاربر باید دسترسی مشاهده برخی اسناد را داشته باشد ، اما امکان ویرایش یا حذف آنها را نه . یا اینکه فرض کنیم ، یک فعالیت اشتباه انجام شده است و در سیستم اطلاعات نادرست ایجاد و ثبت شده است . مثلا تغییر قیمت یک کالا درست انجام نشده است . اگر بخواهیم بفهمیم که چه کسی چنین کاری را انجام داده است ، باید بر اساس کاربران و لیست فعالیتهای آنان گزارش مربوطه را بررسی کنیم .

برای ثبت کاربر جدید از فرم ۶۳۱ استفاده می کنیم . و برای تغییر رمز از ۶۳۲ ، اما برای تعیین دسترسی ها از فرم ۶۳۳ استفاده می شود.


فرم ۶۳۱ – کاربران سیستم .

از همین فرم هم می توانیم دسترسی های کاربران را تعیین کنیم و یا تغییر رمز انجام دهیم .

نرم افزار شارپ - ایمن افزار


فرم ۶۳۳ – دسترسی های کاربران

نرم افزار شارپ - ایمن افزار

0 Reviews

→ خواندن مطلب قبلی

انبارگردانی و موجودی اول دوره

خواندن مطلب بعدی ←

فروش داروخانه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *