مقدمه

سخت افزار و شبکه - ایمن افزار

در داروخانه هایی که می خواهند به صورت مکانیزه اداره شوند سخت افزارهای مختلفی استفاده می شود که اولین و آشناترین آنها کامپیوتر می باشد .

برای اینکه سرعت کار مناسب باشد ، سخت افزار پیشنهادی ما برای کامپیوترهای داروخانه به شرح ذیل است.

ایمن افزار

نکته : مشخصات فوق حداقل مورد نیاز است و اگر سیستم مشتری مشخصات سخت افزاری ضعیف تر از این داشته باشد ، امکان پشتیبانی نخواهد بود.

نکته : کارت گرافیکی در سرعت نرم افزار تاثیری ندارد ، بنابراین نیازی به استفاده از کارت گرافیکی خاصی وجود ندارد

نکته : پیشنهاد می شود که حتی کلاینتها نیز از هارد SSD  استفاده کنند .

نکته : در حالت شبکه (بیش از یک کامپیوتر ) تنظیمات شبکه و نوع کابل ارتباطی از اهمیت به سزایی برخوردار است (اکیدا توصیه می شود که ارتباط از طریق کابل انجام شود و به هیچ عنوان از شبکه وایرلس استفاده نشود )

نکته : اکیدا توصیه می شود که از لپ تاپ و تین کلاینت به عنوان سرور استفاده نشود .

نکته : در صورتیکه تعداد کاربران بیش از ۶ کاربر باشد ، قویا توصیه می شود از کامپیوتر سرور (مثال برند HP )  استفاده شود . در این سرورها از CPU  های زئون با سرعت بسیار بالا و هاردهای RADE استفاده می گردد.

نکته : ویندوز مورد قبول :

Windows 7 ultimate sp1 64 bit

Windows 10 enterprise 64 bit

نکته : اگر سرور به عنوان کلاینت در اختیار کاربر است و از آن استفاده مستقیم می شود ، ویندوز ۷ یا ۱۰ در غیر اینصورت از ویندوزهای سرور استفاده شود .

سایر سخت افزارهای داروخانه هم در این بخش معرفی می شوند. ممکن است این نوع تجهیزات یا مشابه آنها در داروخانه شما هم موجود باشد . پس مطالعه این بخش می تواند کمک زیادی به شما در بهبود عملکرد داروخانه نمایدبرخی از سخت افزارهای پرکاربرد در لیست زیر قابل مشاهده هستند

0 Reviews

helpdu

→ خواندن مطلب قبلی

ادغام نسخ مامایی و عادی بیمه

خواندن مطلب بعدی ←

ویدیوهای آموزشی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *